Hej och Hå!!
När du vill ändra stilen till större så går du till knappen där det är ett stort A till vänster och efter är en pil uppåt och neråt. Så gör jag i alla fall. Kolla här.
hhhaaaa
nu har jag fixat så att jag har storlek tio som du ser och sedan går jag in och ändrar
hhhhaaa
som du ser gick jag bara till där det står size=10 och ändrar till 20.
Så du menar alltså att jag inte ska skriva pen och thii
Är det fel att skriva jag ÄR intresserad? Jag trodde att man kunde göra bägge delarna men att man vanligen struntade i det.
Det är så lätt att man vill ha med alla svenska orden och det fungerar ju inte riktigt så. Det går ju inte att översätta rakt av.
Tack så mycket...
Vad gäller transkriberingen får du ge dig till tåls vad gäller mig för jag har nästan bara transkriberat typ engelskt.
Jag inbillar mig också att jag rör till det när jag transkriberar på svenska när jag skriver till mina thailändska vänner som väl bara sett transkriberingen på engelska.
Jag lär mig nog med tiden.
ha det så bra och tack
för att du är så snäll och hjälper till

Marianne