Micke.T
Forumveteran
Att det va japanskt gräs hade jag ingen aning omBra att ni har tänkt på bevattningen, för det här japanska gräset ni har valt blir lätt brunt om det får för lite vatten.

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Att det va japanskt gräs hade jag ingen aning omBra att ni har tänkt på bevattningen, för det här japanska gräset ni har valt blir lätt brunt om det får för lite vatten.
NEJ! Man kan inte begära att du begriper alltAtt det va japanskt gräs hade jag ingen aning om![]()
Att det va japanskt gräs hade jag ingen aning om![]()
Ställde frågan till frugan om hon visste vad för gräs vi köpt, hon hade full koll på att det va japanskt gräs hennes bror köpt i BangkokKlart imponerande att du ändå hade koll på hur viktig bevattningen är.![]()
Ställde frågan till frugan om hon visste vad för gräs vi köpt, hon hade full koll på att det va japanskt gräs hennes bror köpt i Bangkokmen det räckte ju inte så fick köpa mer i korat, där blev det en annan sort för det japanska va slut
gräsmattan kommer se ut som ett schackbräde
Men ändå imponerande att tirak hade koll![]()
Frågade just frugan om denna Maak , ger enligt henne inget "sus i kupan" , Hon har tuggat själv ,hon säger att det mest är äldre som gillar detta , röda i käften blir de dockVi skall lägga 150-200 m2 gräsmatta framför huset, bakom och på ena sidan har vi satt igång ett par gubbar att lägga cement.
Vi har också köpt 25 träd typ palmer där det växer något jag tror kallas maak, något dom tuggar för sus i kupan och spottar nått rött av![]()
Jo tack, frugans mormor spotta denna skit i en bytta hon bar med sigFrågade just frugan om denna Maak , ger enligt henne inget "sus i kupan" , Hon har tuggat själv ,hon säger att det mest är äldre som gillar detta , röda i käften blir de dock
Sake heter det nog. Är faktiskt inte så insatt med gräsorter här men den vi har växer jäkligt långsamt. Räcker att klippa en gång i veckan. Även två går bra. Hoppas ni har likadant för den är busenkel att sköta. Vattna har jag i te gjort, Det regnar ju då o då. Gräset är grönt ändå.
Öh du har inte funderat på att köpa ny pump?Tyvärr har pumpen till vår egen brunn gått sönder, så sprinklers fungerar inte.
Men dom sköter sig och vattnar, men verkar jobbigt så en Hong Tong som bränsle verkar va modellen
Tycker på 15 dagar att det tagit sig bra
![]()
![]()
Visst har vi det, men frugan tycker dom kan vattna för hand tills vi kommer ner.Öh du har inte funderat på att köpa ny pump?
För övrigt snygg avatar, enligt mig den bästa bollen att spela på sedan dom slutade tillverka Professional 100, som tom nybörjare kunde få backspin när dom hade tur å träffade bollen rättÖh du har inte funderat på att köpa ny pump?
Nu har dom köpt gräs, 14 baht m2
Tror inte det på flaket räcker, men finns säkert att köpa mer runt Phimai.
![]()
![]()
Ja tom jag lyckades få backspinn sist men händer allt för sällan, topspinn över på andra sidan green är vanligareFör övrigt snygg avatar, enligt mig den bästa bollen att spela på sedan dom slutade tillverka Professional 100, som tom nybörjare kunde få backspin när dom hade tur å träffade bollen rätt![]()
Eller varför inte baseboll eller basketboll.Är det inte bara att plocka med sig golfbollar från minigolfen?
Golfboll som golfboll![]()
Döhhh får ju inte plats i hålet, förstår ju tom. jag.Eller varför inte baseboll eller basketboll.
Jo tydligen för e en minigolfbana här som kör med vanliga golfbollarÄr det inte bara att plocka med sig golfbollar från minigolfen?
Golfboll som golfboll![]()
Det får inte dom vanliga heller, hålen e alldeles för småDöhhh får ju inte plats i hålet, förstår ju tom. jag.