Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Hur gick det för de spelare som jag följer upp. Ingen fick netto i kassan.
![]()
Och spiktävlingen punkterade väl JBK (som vanligt hittar han IBLAND, skrällspikarna). Grattis till ett bra spel. Harry Boy eller hur?
![]()

Bra jobbat.Ingen "HarryBoy" denna gång bara två "Lågpris" spel, 81 & 96kr.
Bara besviken över de två missade hästarna..![]()
Bra jobbat.
Innan jag lämnade in testade jag 10 olika system men fegade ut (som vanligt). Ett av provsystemen var: Jag garderat båda spikarna med en häst ytterligare....då det var osäkerhet på båda mina spikar....(High on pepper och Pineapple) som ni ser är de första reserv på vår kupong.
Sedan som jag skrev var jag inne på Jorma som chansspik.... eller mer troligt gå kort där med några till...... för att gardera Nordisloppet....sedan minns jag inte om jag haft 1 Sangviks Lynet. Men sjuorna hade gett oss säker en återbetalning på ca 53 000 kr.
Så det har stört mig hela söndagen och även nu på morronkaffet.
Tog med 6 Rip Wheeler på två hästar det jag inte gillar är att det är Stefan Persson som sitter upp. Han vinner bara måndag till fredag.Citat: Stefan Persson: Vi går från ett öppet lopp till ett annat öppet lopp. Det brukar gå åt skogen när jag sticker ut hakan, men jag väljer ändå att sätta min egna, delägda styrning 6 Rip Wheeler etta. Han var okej i senaste starten då han hade varit i från lite inför det loppet. Nu har han fått det loppet i kroppen och nu växlar vi upp. Det blir barfota runt om istället för pg-skor, urryckare för första gången samt open eye-huvudlag för att få honom lite rappare från start. Faller det väl ut så tror jag det kan komma en riktigt bra insats. Då kan han absolut vinna loppet.
Jag har några kuskar som vinner för sällan på lördagar och håller med dig. Stefan P är en sådan. Trots rutinerad vardagskusk och sympatisk person.Tog med 6 Rip Wheeler på två hästar det jag inte gillar är att det är Stefan Persson som sitter upp. Han vinner bara måndag till fredag.
Ja. Några har lyckats med turens hjälp bli miljonärer. Och några vinner nån slant då och då. Jag stod 13 400 kr fram t o m september men i oktober har jag "loosat "4500 kr". Bara stolpe ut. P g a V85 men jag har haft mer tur på V/P spelen men där blir man inte miljonär vilket var din fråga.har någon här lyckats bli rik på trav?
Grattis till andra platsen, hästen gjorde ett grymt lopp.Ja. Några har lyckats med turens hjälp bli miljonärer. Och några vinner nån slant då och då. Jag stod 13 400 kr fram t o m september men i oktober har jag "loosat "4500 kr". Bara stolpe ut. P g a V85 men jag har haft mer tur på V/P spelen men där blir man inte miljonär vilket var din fråga.
Som hästägare, inom travet, har jag aldrig "tordas" föra kassabok men garanterat förlorat där också. Men hobby får kosta.
Däremot så kommer jag att fortsätta spela då det är liksom min enda hobby.
Och idag startarmin kallblodshäst, Hög Fara, från chanslöst läge i Umåker. Ändå skall jag tokigt nog köpa in mig på henne så jag kan åka till Råbäcken, Boden när jag är tillbaka i Sverige. Detta för att få ge henne morötter och surra lite i stallet. Men. Observera. Djävligt dyra morötter.