Du använder en föråldrig webbläsare. Det får inte visa dessa eller andra webbplatser korrekt. Du bör uppgradera eller använda en alternativ webbläsare .
Kollar morgondagens väder och hoppas dom har fel, risk för regn på kvällen och vi som har planerat en grillkväll med ett par gäster hemma hos oss, typiskt när det vart så fint väder fram tills nu.
Här vid Yttre Hebriderna tjocknar molnen, det lär snart bli regn. Metoffice har lovat syd till sydostlig kuling 7-9 Beufort vilket innebär 14-24 m/s. Hösten har definitivt kommit till Skottland.
Vi upplever för närvarande problem med att det inte verkar fungera att logga in på forumet via Facebook, Google eller Twitter. Vi undersöker vad det kan bero på.
Denna webbplats använder cookies för att hjälpa till att anpassa innehållet, skräddarsy din erfarenhet och hålla dig inloggad om du registrerar dig som medlem.
Genom att fortsätta använda den här webbplatsen samtycker du till vår användning av cookies.