Du använder en föråldrig webbläsare. Det får inte visa dessa eller andra webbplatser korrekt. Du bör uppgradera eller använda en alternativ webbläsare .
Antar att Vattenfall bekostat denna kommersiella video.
Vattenfalls VD, Anna Borg, hade 2024 en månadslön på 1 530 000 kronor
så pengar fanns det nog att hämta till propagandan från det statliga företaget.
Jag bidrog i alla fall inte med ett öre.
Antar att Vattenfall bekostat denna kommersiella video.
Vattenfalls VD, Anna Borg, hade 2024 en månadslön på 1 530 000 kronor
så pengar fanns det nog att hämta till propagandan från det statliga företaget.
Jag bidrog i alla fall inte med ett öre.
Klart hon måste ha en månadslön på 1 500 000 om hon ska ha råd att att betala Mother Fucking Jackson, han är int billig, flera 100 miljoner för en film.
På bilden syns Tyskland intelligentaste kvinna, Alice Weidel. Hon kandiderar som Förbundskansler för Tysklands idag största parti, AfD
(Alternativ för Tyskland). Liksom i Sverige motarbetar skattefinansierad vänstermedia partiet, de tjatar om "Energiewende". Den statligt finansierade kanalen ARD hade placerat Alice Weidel utomhus på en terrass för en sommarintervju. På andra sidan floden stod en buss med högtalare som skannade "SKIT AfD". Många upplever att den som mixade ljudet på ARD förstärkte tonerna från vänstern. Det var en fullständig katastrof. Tyskalnd propagandachef Joseph Goebbels skulle vara avundskul för detta spektakel. Det bästa som kan ske för Tyskland är att den nya tyska regeringen avgår och att man utlyser nyval. Då blir det kärnkrat igen!
Om man litet händig kan man göra en egen AC som både är billig, effektiv och ljudlös.
Det är just nu 35 grader utomhus på grund av Saharavinden.
Där jag sitter i en sval dimma är det bara 26 grader. Det går att sänka temperaturen
genom att använda isbitar i vattenbehållaren. Viktigt är att bara använda destillerat vatten.
Global climate turmoil escalates in 2025, with extreme weather worldwide. Thailand swelters at 37°C in the rainy season, as heavy rains loom from mid-August to September.
Vi upplever för närvarande problem med att det inte verkar fungera att logga in på forumet via Facebook, Google eller Twitter. Vi undersöker vad det kan bero på.
Denna webbplats använder cookies för att hjälpa till att anpassa innehållet, skräddarsy din erfarenhet och hålla dig inloggad om du registrerar dig som medlem.
Genom att fortsätta använda den här webbplatsen samtycker du till vår användning av cookies.