Bumrungrad, sämsta jag har varit med om. Var kund hos dom i 30år. Jag var misnöjd dom sista 10 men det blev aldrig av att byta. En gång gisk jag in till Doktorn, hon hadde skrivit så man inte kunde läsa.
Din lille lus! Jag betalat top dollars här och så får jag sån här skit! Skriv om och gör det på datorn!!
Vart sur hon var, men hon skrev ut det på datorn. Sist jag var där tog dom 15000 för o kolla min halsfluss, det var spiken i kistan
Så vart går jag nu, vill inte säga för att det kanske kommer en massa folk dit, men ni e en liten klick på forumet. Jag går på Tong Lor (Suk Soi 55) med ett namn på nått helgon eller nåt. Det är ett katolskt sjukhus. Vänster hand mot slutet när ni kommer från Suk.
Snabbt och billigt och det har funkat mycket bättre än Bang och Samiti. Kolla in det om du har lust. Jag har inte varit på Bang sedan jag var där första gången efter en rekommendation. Alla gammla Bangkokare som jag känner har sluta gå på Bangrungrad.
Ha det nu hyggligt