Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Sjukvård och myndigheter i Sverige är helt fantastiskt korkade, man motarbetar sånt som är bevisat bra och har inte koll på sånt som är riktigt dåligt.Sverige är så lättlurade och går på läkemedelsindustrins lobbande hela tiden.
Allt som är bra men svårt att tjäna pengar på är farligt i Sverige men används med goda resultat i resten av världen.
Ex i USA så finns det ca 10 milj människor som använder ks och det finns inte ett enda fall, inte ett enda, av någon som tagit skada.
Så vari ligger det farliga?...
Skärp till dig lite nu.
/ SatanG
Är inte detta en fördel så att sjukvårdspersonalen kan göra sitt jobb utan att bli störda?Hur har det gått var ju lite aktivitet på den religiösa fronten. Munkarna och påven skulle väl göra något.
Tycker det är märkligt tyst på den fronten.
Är inte detta en fördel så att sjukvårdspersonalen kan göra sitt jobb utan att bli störda?
Nu börjar det märkas att allting stängs ner i bangkok I tjejens hemby uppe I udon är det 5 fall nu med Korona och alla dom kommer från bangkok
Om sjukvårdspersonalen misslyckas blir väl resultatet för patienten desamma som om påven jobbat eller?Jag tänkte mera på resultatet.
Hur har det gått var ju lite aktivitet på den religiösa fronten. Munkarna och påven skulle väl göra något.
Tycker det är märkligt tyst på den fronten.
Hur kommer avgifterna att fungera om åldringar från t ex byarna ska komma till de stora sjukhusen? Om försäkringar inte finns?Hej
En väntad men tråkig utveckling, undrar hur det kommer att gå för alla åldringar ute i byarna, undra om dom får någon plats på dom stora sjukhusen.
Mvh isan lover
Hur kommer avgifterna att fungera om åldringar från t ex byarna ska komma till de stora sjukhusen? Om försäkringar inte finns?
Kvalificerat skitsnack skulle jag påstå.
Någon tror och gör en stor grej av att berätta det och andra reagerar på det.
Om det vore så. Varför har då Thai satt in FLER flyg mellan Bangkok och Arlanda under april?
Förra veckan var deras plan att köra 2-3 dagar i veckan. Söker man idag, på resor man kan köpa biljetter till så är det 5-7 plan i veckan direkt till Arlanda.
Sök själv om du inte tror mig.
Flight Adjustments and Ticketing Procedures for COVID-19
ท่านสามารถติดตามข่าวสารจากการบินไทยผ่านสื่อออนไลน์ได้หลากหลายช่องทาง สามารถสอบถามข้อสงสัย แนะนำ ติ-ชมบริการของการบินไทยได้www.thaiairways.com
De har bytt från Boeing 777 som tar ca 360 passagerare till Airbus A350 som tar ca 320 passagerare.
Men syftet med att köra så många plan har garanterat inte med passagerare att göra utan frakt.
Vad jag har kunnat läsa mig till har Arlanda inte något 80% krav för att behålla slottiden som t.ex. London och Frankfurt har. Så går det så många maskiner till Sverige så finns behovet.
Gå in på Thai hemsida. Går utmärkt att köpa enkelbiljett Bangkok-Arlanda, 5-7 dagar i veckan under hela april. Priser från 19.350thb är det just nu på enkelbiljetter direkt.
Vem ska jobba då? Tror väl knappast en rik Göteborgare kommer köra sopor eller städa på donken??Vi borde göra något liknande här på västkusten, förbud mot Stockholmare och skåningar så är många problem lösta. Sen kan vi även ta tag i Coronan efter det![]()
Vem ska jobba då? Tror väl knappast en rik Göteborgare kommer köra sopor eller städa på donken??
Denna gång var det ju Google och Facebook och inte svenska myndigheter.Sjukvård och myndigheter i Sverige är helt fantastiskt korkade, man motarbetar sånt som är bevisat bra och har inte koll på sånt som är riktigt dåligt.
Ex att socker göder cancer, man får inte cancer av socker men när man väl fått det så göder man cancern genom att inta socker. Ett välkänt vetenskapligt bevisat faktum men inte i Sverige, där serverar man saft å kaka till cancer patienter.
Samma med cannabis olja, det vägrar man att tillåta trots att det också har bevisat massor av läkande egenskaper.
Man verkar inte vilja att folk ska bli friska i Sverige trots att sjukvården går på knäna av överbelastning, det viktigaste verkar vara att Big Pharma tjänar pengar.