Du använder en föråldrig webbläsare. Det får inte visa dessa eller andra webbplatser korrekt. Du bör uppgradera eller använda en alternativ webbläsare .
I den står väl det västerländskanpassade maten, äter folk det på daglig basis så har det ju med deras matkultur och matvanor att göra och är deras mat och dom är Thai så Thaimat
Har aldrig sett en Thai öppna en kokbok.
Och att det inte finns några rætter med hønsføtter i din kokbok har nog sin naturliga førklaring tror inte den varit en storsæljare i Sverige om den kokboken hade innehållit recept på vad dom verkligen æter.
På flyget till CPH igår satt några andra svenskar bakom mig och jag hörde vad dom sa: "Vi kommer aldrig att flyga med Thai igen, detta var den äckligaste mat vi någonsin fått på ett flyg".
Tacka fasen för det när man inte vågar välja det thailändska alternativet som var Gapaow moo till lunch och anka med chilli mm till middag. Istället åt dom Khao Pad till kunch och någon slags pasta till middag.
Tilläggas bör att thaimaten smakade alldeles utmärkt för att vara flygmat, ankan var t o m riktigt välsmakande. Båda rätterna var ovanligt välkryddade.
Ja du har ju lite bättre underlag för att bedöma det. Norwegian kostar dock extra om jag har förstått det hela rätt. Men det smakade utmärkt igår i alla fall.
Gurra, du skall ha en sak klart för dig. Jag äter inte Isaanmat för att jag är tvungen utan för att gag tycker om många rätter. Ingen tvingar mig till något som jag inte vill.
Och flygmat kan bara bli en höjadare av ett skäl, att den oftast serveras på ca 10000 meters höjd. Den kan egentligen bara vara mer eller mindre dålig.
Det är klart att man kan slåss om vilket bolag som har sämst mat. Själv tycker jag att Finnair har sämst. Thai va inte speciellt bra eller dåligt. En anledning att välja Thai istället sör SAS eller finnair är ju att man har fina kjoltyg att se på under resan.
Utomordentligt korkat inlägg.
Jag äter inte Isaanmat men snackar inte skit om dom som gör det.
Det är klart att man kan slåss om vilket bolag som har sämst mat. Själv tycker jag att Finnair har sämst. Thai va inte speciellt bra eller dåligt. En anledning att välja Thai istället sör SAS eller finnair är ju att man har fina kjoltyg att se på under resan.
Nja, kjoltygen på hemresan var inget att hurra över. Ovanligt hög medelålder måste jag säga. Men servicen var det inget fel på, den var bättre än på nerresan med lägre medelålder.
Nja, kjoltygen på hemresan var inget att hurra över. Ovanligt hög medelålder måste jag säga. Men servicen var det inget fel på, den var bättre än på nerresan med lägre medelålder.
Vi upplever för närvarande problem med att det inte verkar fungera att logga in på forumet via Facebook, Google eller Twitter. Vi undersöker vad det kan bero på.
Denna webbplats använder cookies för att hjälpa till att anpassa innehållet, skräddarsy din erfarenhet och hålla dig inloggad om du registrerar dig som medlem.
Genom att fortsätta använda den här webbplatsen samtycker du till vår användning av cookies.