Du använder en föråldrig webbläsare. Det får inte visa dessa eller andra webbplatser korrekt. Du bör uppgradera eller använda en alternativ webbläsare .
Se det positiva i att du numera vet att du lever. Hade du fått något annat än A/Z kunde det ha blivit ännu värre. Ta en återställare av det du uppskattar mest och var glad.
Nyss hemkommen från en båtresa med pendelbåten Lux till Ekerö och Tappström. Var en trevlig resa trots alla citat från FHM av den lydige skepparen. På båten fanns kaffe med tilltugg. Jag har visat bilder tidigare så det blir inga i dag.
Väl framme blev det spenatpaj. För rättvisans skull hade frugan tagit med sig brödkanter till alla ankor och andra fåglar. Det blev högljudda slagsmål ungefär som i riksdagen.
Jag erbjöd min son och pappa till min flitige medhjälpare 5 år att han skulle få åka med men det fick han inte. Han var inbokad på att ta hand om sin yngre syster medan pappa jobbade hemma. Kl 15 ska pappan jobba på jobbet tillsammans med likasinnade. Av någon okänd orsak har planerat in ölinköp och grillning.
Eventuellt kommer min flitige medarbetare hit senare för att tröstäta thaimat.
Själv behöver jag inte fundera när det gäller mat. Gris el kyckling brukar det bli.
Ikväll blir det gris.
Jag jobbar i morgon igen, jag hoppas innerligt att det är sista lördagen innan semestern nu.
Jag har börjat tidigt och slutat sent hela veckan, det lär jag få göra dom två veckorna som är kvar tyvärr.
Krille kan få vittja imorgon,bara han lägger fisken i scan backen då han är färdig... Jo vi hoppas på att få sik och eventuellt någon öring,sen kan det nog även fastna nån gädda med. Men det är helst inget vi vill denna gång.
Vi upplever för närvarande problem med att det inte verkar fungera att logga in på forumet via Facebook, Google eller Twitter. Vi undersöker vad det kan bero på.
Denna webbplats använder cookies för att hjälpa till att anpassa innehållet, skräddarsy din erfarenhet och hålla dig inloggad om du registrerar dig som medlem.
Genom att fortsätta använda den här webbplatsen samtycker du till vår användning av cookies.