Du använder en föråldrig webbläsare. Det får inte visa dessa eller andra webbplatser korrekt. Du bör uppgradera eller använda en alternativ webbläsare .
Var ute med frugan på stadspromenad. Vi gick utefter Karlbergskanalen, tittade in i slottsträdgården och fortsatte in i Stockholm förbi Filadelfiakyrkan och Rörstrands slott ut på S:t Eriksgatan. Där blev det stopp vid thaiaffären och inköp.
Vi hann med att se ett träd som Carl XII planterat på slottsgården. Han bodde som ung på slottet eftersom det ersatte Tre Kronor efter slottsbranden.
Jag rekommenderar en promenad i slottsparken och en titt på Rörstrands slott. Ganska okända slott för många svenskar.
I dag ska jag åka pendelbåt mellan Stockholm och Ekerö, Tappström med ett barn och två barnbarn. Hem åker vi buss efter en näringsrik pizza.
Möjligen stannar vi och tar en promenad i Drottningsholmsparken om de små juniorerna inte protesterar för mycket.
RAYONG: One person has died after a massive pyrolysis gasoline (pygas) tank exploded and caught fire at Map Ta Phut Tank Terminal Co Ltd (MTT) in this eastern province on Thursday morning.
Vi upplever för närvarande problem med att det inte verkar fungera att logga in på forumet via Facebook, Google eller Twitter. Vi undersöker vad det kan bero på.
Denna webbplats använder cookies för att hjälpa till att anpassa innehållet, skräddarsy din erfarenhet och hålla dig inloggad om du registrerar dig som medlem.
Genom att fortsätta använda den här webbplatsen samtycker du till vår användning av cookies.