Ska titta på bilar för 7 personer för att kunna köra barnbarn. Jag delar din uppfattning om begagnat cirka 2 - 3 år men frugan och hennes släktingar påstår att man blir lurad i Thailand om man köper begagnat. Eftersom jag mest är turist är jag beroende av vad frugan anser. Har pekat på möjligheten att ta med hennes duktige bilnong för att titta på bilar.
Av en tillfällighet tittade vi på en Nissan inne på ett varuhus. Den verkade tilltalande och var en diesel men den kan ha varit en modell som också används för pickup. Den billigaste kostade 1,1 milj B och de mer påkostade med större motor 1,4.
Ska försöka hitta en modell med en mindre kaross, som kan göras 7-sitsig. Det mesta är ganska oklart. Hur om helst kan det vara roligt att gå runt på bilutställningen.