Du använder en föråldrig webbläsare. Det får inte visa dessa eller andra webbplatser korrekt. Du bör uppgradera eller använda en alternativ webbläsare .
Har hamnat på Nelson inn Sutton on Trent Nästan som att befinna sig i Midsomer... mitt rum var ett omgjort stall. Kul att det finns något engelskt ännu bevarat. Multikulti har ännu inte nått hit
För min del blir det till att ta med lilleman och köpa mat till undulaterna samt köpa skräpmat, det är trots allt lördag. Frugan skall träffa en kompis så det blir säkert en långpromenad i lugn och ro i eftermiddag.
Fabriks hade tyvärr inte samma maffia fackförbund som hoffa hamnarbetarna. Det var schemalagd ordinarie arbetstid 24 h varje helg med den ordinarie månadslönen för heltidsjobb. Men det var jäkla smutt när man var runt 20 år!
Fabriks hade tyvärr inte samma maffia fackförbund som hoffa hamnarbetarna. Det var schemalagd ordinarie arbetstid 24 h varje helg med den ordinarie månadslönen för heltidsjobb. Men det var jäkla smutt när man var runt 20 år!
Hoffa Hamnarbetare hade väldigt bra avtal och tillägg.
Dessutom fick man inga avdrag på månadslön då övertid var frivilligt.
Väldigt lätt att göra personliga uppgörelser med både fack och arbetsgivare.
Vi upplever för närvarande problem med att det inte verkar fungera att logga in på forumet via Facebook, Google eller Twitter. Vi undersöker vad det kan bero på.
Denna webbplats använder cookies för att hjälpa till att anpassa innehållet, skräddarsy din erfarenhet och hålla dig inloggad om du registrerar dig som medlem.
Genom att fortsätta använda den här webbplatsen samtycker du till vår användning av cookies.