A
anonymous
Gäst
Första jag tänkte när jag läste innlägget var att det var riktat mot Mr.Newdawn så räcker man utelämnar nicken så är det ok att skriva vad som helst, men man får inte gå i svarsmål även när det är uppenbart?Nu är det så att ingen är nämnd i @kurant s inlägg. Det är väl inget unikt att utlandssvenskar reser hem till Sverige för att erhålla den sjukvård man är berättigad till och vanligtvis har betalat skatt för.
Om någon känner sig utpekad är det i så fall upp till den personen men texten i Kurants inlägg bryter inte mot några regler eftersom ingen medlem nämns vid namn.
Är ju så uppenbart att vissa försöker hetsa en viss medlem direkt så han blir avstängd igen, det kan till och med en blind höna se.