Du använder en föråldrig webbläsare. Det får inte visa dessa eller andra webbplatser korrekt. Du bör uppgradera eller använda en alternativ webbläsare .
Är ju nyår hade du räknat med annat i Borabue har det varit konsert och fest i 3 dagar.
Nu har ju folk långledigt och kommer upp till byarna och träffar släkt och vänner så nog inte så många som jobbar.
Är ju nyår hade du räknat med annat i Borabue har det varit konsert och fest i 3 dagar.
Nu har ju folk långledigt och kommer upp till byarna och träffar släkt och vänner så nog inte så många som jobbar.
Dom börjar väl att åka tillbaka till sina jobb lagom till måndag, men det är ju trevligt med en 3 dagars konsert och fest, men snart är det som vanligt igen där uppe
Frugan bättringsmålar lite och så har hon börjat måla dörrarna till sovrummen, senare ska hon måla dörrkarmarna då vi ledsnade på körsbärsfärgen. Hon kommer även senare att måla om ytterdörren
Arbetarna kom in idag för att fortsätta med staketet och frugan var inte så glada på dom av en naturlig orsak. Har dock inte fått några bilder då hennes internet inte är den bästa nu.
Man får vara glad att dom hittade tillbaka, nu kan iaf inte grannen komma och gå som han vill, sen vid senare tillfälle så kommer vi att göra lika dant på baksidan när vi väl har röjt upp där och flyttat rishyddan längre bak, men det blir inte förrän sommar eller så.
Dom är inte kvar längre, dom vart hemskickade idag då dom dök upp vid 3 tiden på eftermiddagen, dom tyckte det var roligare och gå och fiska än att jobba. Nu kommer svärfar att göra klart resten när han får tid över för det.
Dom är inte kvar längre, dom vart hemskickade idag då dom dök upp vid 3 tiden på eftermiddagen, dom tyckte det var roligare och gå och fiska än att jobba. Nu kommer svärfar att göra klart resten när han får tid över för det.
Dom måste ha gjort det, det går inte att ha såna arbetare, dom skulle vara klara för mer än 1 vecka sen med allt, men när man kommer och går som man vill då kan man leta jobb någon annan stans.
Gumman såg när dom kom och gick ut till dom och sa bara att ni sa att ni skulle dyka upp vid 8 på morgonen, nu är det eftermiddag, så ni kan ta ert pick och pack och åka hem och ni behöver inte komma hit mer.
Helt klart, frugan ledsnade när dom inte dök upp, speciellt när dom skulle vara klara för länge sen. Så nu kan svärfar göra klart det när han känner för det och har tid, då frugan inte lär åka hem förrän tills grabben börjar skolan någon gång i maj. Men då lär han förmodligen vara klar för länge sen både med staketet och uteplatsen under taket
Vi upplever för närvarande problem med att det inte verkar fungera att logga in på forumet via Facebook, Google eller Twitter. Vi undersöker vad det kan bero på.
Denna webbplats använder cookies för att hjälpa till att anpassa innehållet, skräddarsy din erfarenhet och hålla dig inloggad om du registrerar dig som medlem.
Genom att fortsätta använda den här webbplatsen samtycker du till vår användning av cookies.