Du använder en föråldrig webbläsare. Det får inte visa dessa eller andra webbplatser korrekt. Du bör uppgradera eller använda en alternativ webbläsare .
glimten66: Mina bilder från Thailand (och några bilder från Sverige också)
Så Glimten. Då du gillar Orkidéer så tänkte jag visa hur en riktig ska se ut.
Jämför storleken med cigarettasken.
Man kan ju bara drömma om vilka underbara blommor det blir på den.
Går iväg med dina Hoyor och små Orkidéer på måndag.
Så Glimten. Då du gillar Orkidéer så tänkte jag visa hur en riktig ska se ut.
Jämför storleken med cigarettasken.
Man kan ju bara drömma om vilka underbara blommor det blir på den.
Går iväg med dina Hoyor och små Orkidéer på måndag.
Me den storleken borde de bli ett hav av blommor väntar me spänning redan
Va då gillar du dessa larver både den svart gröna o den gröna eller nästa gång när vi plockar bort så lovar jag att skicka till dig men hur ska jag skicka utan att dom kommer att dö då
Enklaste och bästa sättet att skicka larver är att ta en papplåda.
Fyll den med samma sorts blad som busken den satt på och lägg ner larverna.
Då har de mat under resan.
Hej ber om ursäkt för att jag varit inaktiv nu ett par dar men tar det tar jag sen först ska jag börja me va vi ska göra nu .
Nu börjar en liten tur till Lao med några vänner o skälvklart sitter jag på ett pickis flak denna resa me
Vet inte hur många timmar men nu när vi tar en liten mat pause har vi varit i väg i två timmar vi kommer att åka in via Mukdahan
Nu ska jag tråka ut er me en massa bilder under färden så här långt
Vi upplever för närvarande problem med att det inte verkar fungera att logga in på forumet via Facebook, Google eller Twitter. Vi undersöker vad det kan bero på.
Denna webbplats använder cookies för att hjälpa till att anpassa innehållet, skräddarsy din erfarenhet och hålla dig inloggad om du registrerar dig som medlem.
Genom att fortsätta använda den här webbplatsen samtycker du till vår användning av cookies.