Glimtangubben, ta det nu lugnt, jag beordrade att tråden med Fraser skulle flyttas till "språkhörnan", där passar den bäst och alla som läser den, vill bara läsa en gång och sen glömmer de den, ingen i framtiden vill hitta den?
Jag vill tala om för alla i detta forum att min ide med Språka Chai Mai, är ju att vi alla skall ha tillgång till allt som rör Thai Language. Alla här är välkomna med språket, men det jag menar är att vi samlar det i ett och samma forum, på så sätt blir det lätt för alla att hitta.
Att skapa paralleller till existerande forum hjälper ingen? Detta tyder bara på att någon vill förhäva sig och samla karma, men de tystnar snart nog, det som är beklämande är att en viss moderator bevekar samtida tilltag och uppmuntrar till obstruktion???, hur bra är det, som moderator??
Insayt