Du använder en föråldrig webbläsare. Det får inte visa dessa eller andra webbplatser korrekt. Du bör uppgradera eller använda en alternativ webbläsare .
Ja! Jag tror det med...!! Lyssna gärna...
Får man säga boll till sin fru? Eller mörkhyad till min fru...?
Hon är dam dam dam.....
Jag älskar min tös... Hon är mer rapp i tjäften än vad jag är...
Ok ! all musik är inte från Thailand.. Men raggae lyssnar man på om man har lite cha cha i Thailand.
Denna konsert är det det drag i!!! Shaggy !!
Full party time!! Vilket dj..a ös !!
I dag blev jag rädd ... på detta forum.. Jag fick något som heter poäng här.. vet inte vad det innebär..
Men med tillägget " Kan du inte sluta" Vet inte om det var ett skämt eller en uppmaning att sluta skriva här....
Jag vet inte riktigt heller hur det fungerar, man får dom efter x antal inlägg, gillanden, kanske något mer, men dom återkommer då och då, det är allt jag vet om det
@Pepsi Poängen kommer ofta med en catchig liten fras. Sen går det ju att läsa många meningar på olika sätt. Positivt eller negativt t.ex.
Jag tror "kan du inte sluta?" är menat som en lättsam knuff på axeln, som ett skämt om att du skriver mycket på forumet. Inte menat negativt.
Ungefär som någon som någon som innan var skeptisk till ett tv-spel, eller till att vindsurfa etc. Men när personen väl kommit igång så står den där och försöker ta sig upp på vågen om och om och om igen. Varpå någon lättsamt kan säga "Redan fastnat? / Kan du inte sluta?" med ett leende.
Så ta det inte negativt, det är - förmodar jag - en form av positiv feedback att du är aktiv på forumet.
Tack Glimten! Läste din länk.. https://thaisnack.se/help/trophies Nu fattar jag... Visste inte vad poäng vad för något innan...
Och tack Banglassi..!! Du har en skön förklaring!!
Jag kom att tänka på en annan musiker / skådespelare. Det gäller Isaan musik från Nong Khai, han heter Poyfai Malaiporn. Har starka minnen från vårt thailändska bröllop, där spelades hans musik nästan hela tiden. Det var då jag så smått började gilla den thailändska musiken.
Jag kom att tänka på en annan musiker / skådespelare. Det gäller Isaan musik från Nong Khai, han heter Poyfai Malaiporn. Har starka minnen från vårt thailändska bröllop, där spelades hans musik nästan hela tiden. Det var då jag så smått började gilla den thailändska musiken.
Spelade Carabo för tanten... Hon kan varenda dj...a text utan till.. Di dididi...
Jättebra.. men inte riktigt min stil.. Job2Do är i mina öron helt outstanding...!!
Vi upplever för närvarande problem med att det inte verkar fungera att logga in på forumet via Facebook, Google eller Twitter. Vi undersöker vad det kan bero på.
Denna webbplats använder cookies för att hjälpa till att anpassa innehållet, skräddarsy din erfarenhet och hålla dig inloggad om du registrerar dig som medlem.
Genom att fortsätta använda den här webbplatsen samtycker du till vår användning av cookies.